Amonyum Molibdat

Amonyum Molibdat
Renksiz ve kristal yapıda olan Amonyum Molibdat önemli kimyasallardan biridir. Suda ve asitte çözünen bu kimyasal farklı alanlarda kullanıma uygundur. Birçok kimyasal gibi hem son derece faydalı hem de insan sağlığı için zararlıdır. Özellikle kullanımı sırasında dikkatli olunması ve temas edilmemesi gerekir. Ayrıca kimyasalın doğru koşullarda saklanması da son derece önemlidir. Amonyum Molibdat ne işe yarar ve hangi alanlarda kullanılabilir sizlere detaylı bilgi vermek istiyoruz.

Amonyum Molibdat Kullanım Alanları
Önemli kimyasallar arasında yer alan Amonyum Molibdat daha önce de bahsettiğimiz gibi farklı alanlarda kullanılan önemli bir kimyasaldır. Bu ürünün farklı alanlarda kullanılması biraz da etkisi ve faydaları sayesindedir. Genel olarak hangi alanlarda kullanılabildiği konusunda detaylı bilgi vermek istiyoruz. Şöyle ki;
• Kumaşlara renk veren pigmentlerin ayarlanmasında kullanılır. Ayrıca kumaşlarda yangın geciktirici olarak da sıklıkla tercih edilir.
• Yaygın olarak tarım gübresi olarak kullanılır.
• Çeşitli kimyasallarda ham madde olarak kullanılır.
• Petrol kimya sanayisinde iyi bir katalizör olarak kullanılır.
• Fosforun belirlenmesinde reaktif olarak görev alır.
• Akrilonitril katalizörü için en uygun kimyasallardan biridir.
• Seramik sektöründe kullanılır. Seramik sırların hazırlanmasında etkilidir.
• Fotoğraf alanında bu maddeden yararlanılır.
• Çeşitli kimyasalların analizlerinde reaktif olarak görev alır.
Farklı alanlarda fazlası ile kullanılan bu kimyasal, diğer kimyasallar gibi tehlikeli ve dikkatli kullanılması gereken bir üründür. Kişilerin bu kimyasal il çalışırken mutlaka koruyucu giysi kullanmaları ve dikkatli olmaları gerekir.
Amonyum Molibdat Fiyatları
Bu tarz kimyasallar ham maddelerin fiyatlarına göre değişkenlik gösterir. Birden fazla kimyasalın birleşimi ile oluştuğundan dolayı onların fiyatlarında meydana gelen artış bu maddelerinde fiyatında artışa neden olur. Tabi bu tarz kimyasalların fiyatlarını etkileyen daha birçok önemli unsur vardır. Bu yüzden de fiyat konusu hakkında net bir bilgi vermek oldukça güçtür.
Amonyum Molibdat fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca ürüne dair detaylı bilgide alabilirsiniz. Kimyasal ürünler hem satın alması hem de kullanılması dikkat gerektiren önemli ürünlerdir. Bu yüzden de kişilerin bu ürünleri satın alırken ve kullanırken dikkat etmesi son derece önemlidir.