Bakır Sülfat

Bakır Sülfat
Form olarak parlak mavi biçimde olan Bakır Sülfat birçok önemli faydasının yanında insan sağlığı ve özellikle cilt için zararlıdır. Bu sebeple direkt olarak temas edilmemesi gerekir. Birçok alanda rahatlıkla kullanılan ve faydalarından yararlanılan bu madde hakkında detaylı bilgi vermek istiyoruz. Farklı maddeler ile karıştırıldığında farklı tepkimemeler gösteren bu madde ile ilgili olarak merak ettiğiniz tüm detaylara yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Bakır Sülfat Hangi Alanlarda Kullanılır?
CuSO4 formülüne sahip olan bu mavi yapıdaki bileşim göktaşı olarak da ifade edilmektedir. Bakır Sülfat gübre olarak sıklıkla tercih edilen toprak ve bitki için faydalı bir ürün olmaktadır. Tarımın yanı sıra daha birçok önemli alanda bu maddeden yararlanılır. Bu alanların neler olduğu konusunda detaylı bilgi verecek olursak. Şöyle ki;
• Maden sektöründe bazı metallerin cevherlerinin flotasyonunda etkin olarak kullanılır.
• Yem endüstrisinde sıklıkla kullanılır.
• Tarımda önemli bir gübre olarak kullanılır ve bunun yanında kalsiyum oksit ile karıştırılarak da tarımda bu maddeden fazlası ile yararlanılır.
• Hayvanların kişisel bakımlarının yapılmasında sıklıkla bu maddeden yararlanılır. Özellikle ayak bakımları ve temizliklerinde kullanılır.
• Yüzme havuzlarında yosun önleyici olarak bu maddeden yararlanılır.
• Seyreltilerek kullanıldığında akvaryumlarda balıklar için zararlı olan parazit enfeksiyonlarının giderilmesinde kullanılır.
• Ahşap endüstrisinde boya koruyucu olarak kullanılır.
• Kumaş boyacılığında etkin olarak kullanılır.
• İlaç sektöründe kullanılır.
Bakır Sülfat Fiyatları
İçinde yer alan yüksek bakır maddesi sebebi ile birçok alanda rahatlıkla kullanılabilen Bakır Sülfat insanlara fayda sağlayan bir kimyasaldır. Doğru ve dikkatli kullanım sonucunda maddenin sağlamış olduğu faydalardan rahatlıkla yararlanılabilir. Bu maddenin satın alınması ve kullanılması dikkat ve uzmanlık gerektirir. Bu yüzden kişilerin satın alırken ve kullanırken dikkatli olması gerekir. Ürünün satın almak isteyenlerin merak ettiği önemli detaylardan biri de doğal olarak fiyat konusudur.
Bakır Sülfat fiyatları ve ürünün temin edilmesi konusunda yardım almak istiyorsanız sayfamızı takipte kalabilirsiniz. Kaliteli ürün ve uygun fiyat için en doğru adreste olduğunuzu söyleyebiliriz. Yapısı ve işlevi sayesinde birçok farklı alanda rahatlıkla kullanılan bu kimyasal önemli ve gereklidir. Bu yüzden de oldukça kıymetlidir.