Di Ethanol Amine (DEA)

Di Ethanol Amine (DEA)
DEA veya DEOA kısaltılması ile de kullanılan Di Ethanol Amine bir çeşit organik bileşik olmaktadır. Madde oda sıcaklığın katı ve beyaz bir renkte olmaktadır. Bunun yanında soğutma işlemi sonrasında renksiz, katı bir sıvı hale gelebilmektedir. Organik aminler sınıfında yer alan bu madde tıpkı diğerleri gibi baz olarak görev alır. Di Ethanol Amine nedir ve hangi alanlarda kullanılır konusu doğal olarak merak edilmektedir. Bu alanlarda bilgi almak isteyenler için bizlerde detaylı bilgi vermek istiyoruz.
Di Ethanol Amine Nedir?
Bu madde gündelik yaşamımızda özellikle kozmetik ürünlerde sıklıkla kullanılmaktadır. Kozmetik ürünlerin köpürmesi ve kabarcık çıkarabilmesi için bu madde emülgatörler olarak görev almaktadır. Aynı zamanda bu birleşim bir ürünün pH değerini düzenlemede de sıklıkla kullanılmaktadır. Normal koşullarda cildin kimyasal ürünler ile teması sakıncalı iken bu tarz üretimlerde cilt yapısına zarar vermemek adına dikkatli bir şekilde ürün kullanılır. Uygun dozlarda ürünlere bu madde eklenir. Tabi tüm bu süreci yönetmek dikkat ve özen ister. Bu yüzden de bu alanda uzman olan kişiler görev alır. Bu onların sağlığı içinde son derece önemli bir konudur. Ürünü kullanırken de dikkatli ve insanların kendini koruması gerekir.
Di Ethanol Amine Hangi Alanlarda Kullanılır?
Di Ethanol Amine birçok alanda aktif olarak kullanılan önemli bir organik bileşiktir. Bu maddenin en fazla kullanıldığı alanlar hakkında detaylı bilgi vermek istiyoruz. Şöyle ki;
• Yüzey aktif maddelerinde ve özellikle korozyon inhibitörü olarak sıklıkla kullanılmaktadır.
• Doğal gaz alanında bu gazdan karbondioksiti ve hidrojen sülfürü çıkarmak için kullanılmaktadır.
• Kozmetik alanında kremsi bir doku elde etmek ve şampuanlarda daha fazla köpürme sağlamak için kullanılır.
• Petrol rafinelerinde sıklıkla bu madde kullanılır. Özellikle ekşi gazdan hidrojen sülfiti uzaklaştırmakta kullanılır.
Kimyasallar hayatımızın birçok alanında kullanılan önemli birleşiklerdir. Bunlar dikkatli ve özenli kullanılmalı ve özellikle düzgün koşullarda muhafaza edilmelidir. Di Ethanol Amine fiyatı ürünün kullanılacağı alana göre değişkenlik göstermektedir. Bu yüzden de ürünün kullanılacağı alanlar ve ürün hakkında detaylı bilgi alarak fiyat konusunda net bilgiye ulaşabilirsiniz.