Sodyum Glukonat

Sodyum Glukonat
Kimyasal formülü C6H11NaO7 olan Sodyum Glukonat önemli kimyasal bileşimlerden yalnızca biridir. Bu madde aslında glukonat asidin sodyum tuzu olmaktadır. Bu tuz glikozun fermantasyonu ile tepkimeye girer ve sonuç olarak bu kimyasal bileşim oluşur. Bu madde toksit değildir ve biyolojik olarak yenilenme ve parçalanma özelliğine sahiptir. Çok yüksek sıcaklıklarda bile indirgenmeye ve oksidasyona karşı dirençli olmaktadır. Sodyum Glukonat nedir ve hangi alanlarda kullanılır bilgi almak istiyorsanız sizlere detaylı bilgi vermek istiyoruz.
Sodyum Glukonat Nedir?
Tıp alanı başta olmak üzere birçok önemli alanda etkin olarak kullanılan Sodyum Glukonat son derece önemli bir kimyasal bileşimdir. Bu kimyasal bileşim önemli özelliklere sahiptir. Sahip oldukları bu özellikler sayesinde de önemli görevler üstlendiklerini söyleyebiliriz. Bu tarz kimyasallar kullanılırken de dikkatli olunması gerekir. Bu tarz maddeler genel olarak zararlı olmasa bile cilt ile direkt olarak temas ettiğinde zararlı olabilmektedir. Bu yüzden de zaten kullanım sırasında insanların dikkatli olmasında fayda vardır.
Sodyum Glukonat Hangi Alanlarda Kullanılır?
Kimyasal bir bileşim olmasına rağmen Sodyum Glukonat özellikle insan sağlığı üzerinde olumlu etkileri olan bir bileşimdir. Bu yüzden de özellikle tıp alanında sıklıkla bu ürünün kullanıldığını söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra kullanıldığı diğer alanlar hakkında detaylı bilgi verecek olursak. Şöyle ki;
• Bu madde insan vücudunda alkali ve asit dengesini sağladığı için tıp alanında sıklıkla kullanılır. Bu madde sayesinde sinirler normal çalışmaya devam eder.
• Vücuttaki sodyum düşüklüğü nedeni ile ortaya çıkan rahatsızlıkların giderilmesinde kullanılır.
• Su kalitesi stabilizörü olarak kullanılır.
• Metal yüzeylerde mükemmel temizleyici görevi görür. Aynı zamanda cam şişelerin temizlenmesinde de etkin bir şekilde rol oynar.
• Yapı endüstrilerinde geciktirici ve su azaltıcı olarak kullanılır. İnşaat harçlarında iyi bir set oluşturucu ve plastikleştirici olarak kullanılır.
• Gıda sektöründe birçok üründe kullanılır.
• Temizlik malzemelerinde ve kişisel bakım ürünlerinde kullanılır.
• Birçok farklı kimyasal uygulamalarda sıklıkla kullanılır.
Önemli alanlarda bu maddenin kullanılması ürünün fiyatları hakkında merak uyandırmaktadır. Sodyum Glukonat fiyatı ve genel olarak kullanımına ilişkin bilgi almak için bizleri takip edebilirsiniz.