Sodyum Hegza Meta Fosfat

Sodyum Hegza Meta Fosfat
Sodyum Polimetasfat olarak da adlandırılan Sodyum Hegza Meta Fosfat son derece önemli bir bileşimdir. Kimyasal formülü Na6O18P6 olan bu bileşim farklı kimyasallardan meydana gelerek oluşmuştur. Farklı alanlarda kullanım olanağı bulunan bu bileşim son derece önemli ve gereklidir. Bu yüzden de sizlere bu bileşim hakkında detaylı bilgi vermek istiyoruz. Sodyum Hegza Meta Fosfat nedir ve hangi alanlarda işe yarar merak ediyorsanız yazımızdan en doğru cevaplara ulaşabilirsiniz.
Sodyum Hegza Meta Fosfat Kullanım Alanları
Kimyasal bileşimler bizler farkında olmasak dahi hayatımızın birçok alanında kullanılmaktadır. Bu bileşimler zararlı gibi düşünülse de aslında doğru şekilde ve doğru dozda kullanıldığında son derece faydalıdır. Bu yüzden de bu tarz kimyasal bileşimlerin işin uzmanları tarafından kullanılması gerekir. Sodyum Hegza Meta Fosfat hangi alanlarda kullanılır bahsetmek istiyoruz. Şöyle ki;
• Bu madde kenetleyici olarak başta gıda sektörü olmak üzere birçok endüstriyel sektörde sıklıkla kullanılmaktadır.
• Sodyum Karbonatın PH seviyesini yükseltmek amacı ile kullanılır.
• Kil bazlı olan seramik parçalarının üretiminde, çözülme maddesi olarak kullanılır.
• Toprak ve kil türlerini parçalamak için bir çeşit dağıtıcı madde olarak kullanılır.
• Diş macunlarının üretiminde aktif olarak kullanılır.
• Suların sertliğinin alınmasında aktif olarak kullanılır. Ayrıca suyu yumuşatır ve ortamdaki tozların daha hızlı ıslanmasını sağlar.
• Deterjan ve sabun sektöründe istenmeyen katyonların ve tuzların oluşmasını engeller.
• Gıda sektöründe birçok ürünün içerisinde kullanılır.
Sodyum Hegza Meta Fosfat Fiyatı
Sodyum Hegza Meta Fosfat farklı alanlarda yararlı olarak kullanılan önemli bir bileşim olmaktadır. Bu maddenin aktif olarak kullanılması doğal olarak fiyatının merak edilmesine neden olmaktadır. Ürünün fiyatını belirleyen birçok önemli etmen vardır. Öncelikle hangi sektörde ne kadar kullanılacağı gibi konular önemlidir. Ayrıca satıcıların stok durumu da aynı şekilde ürünün fiyatını etkilemektedir.
Sodyum Hegza Meta Fosfat fiyatı ve çok daha fazlası için bizleri takip edebilirsiniz. Ayrıca ürünün kullanma ve saklama koşulları hakkında da detaylı bilgi alabilirsiniz. Bu konuların son derece önemli olduğunu söyleyebiliriz. Ürünler doğru şekilde saklanmalı ve dikkatli bir biçimde uzman kişiler tarafından kullanılmalıdır.