Sodyum Molibdat

Sodyum Molibdat
Beyaz toz formunda olan Sodyum Molibdat farklı alanlarda kullanılan önemli bir kimyasaldır. Na2MoO4 formüle sahip bu kimyasal suda kolay erime yapar. Bu kimyasal ayrıca son derece dikkatli bir biçimde kullanılmalıdır çünkü yanıcı bir yapıya sahiptir. Yanıcı bir yapıda olmasının yanı sıra Magnezyum ile birleştiğinde patlama yapar. Bu sebeple de kullanılırken son derece dikkatli olunması gerekir. Sodyum Molibdat nedir ve hangi alanlarda kullanılır sizlere detaylı bilgi vermek istiyoruz.

Sodyum Molibdat Hangi Alanlarda Kullanılır?
Sodyum kimyasal maddesinin çeşitli kimyasallar ile reaksiyona girmesi ile oluşan bu madde birçok alanda kullanılır ve oldukça faydalıdır. Özellikle tarımda toprağın ve bitkinin ihtiyacı olan Sodyumu karşılaması amacı ile gübre olarak kullanılır. Bunun yanı sıra bu maddenin kullanım alanları şu şekilde olmaktadır;
• Boyaların üretiminde bu madde fazlası ile kullanılır.
• Tarımda bu maddeden fazlası ile yararlanılır. Karnabahar ve brokoli gibi sebzelerin yetiştirilmesinde gerek olan molibden eksikliği bu madde ile karşılanır.
• Metal sektöründe bu maddeden korozyon önleyici olarak yararlanılır.
• Organik ve inorganik maddelerin imalatında kullanılır.
• Reaktif kimyasalı olarak kullanılır.
Sodyum Molibdat bitkilerin ve hayvanların ihtiyacı olan molibden ihtiyacını karşılamak üzere oldukça etkin bir şekilde kullanılır.
Bu madde üretilirken Sodyum Hidroksit ve Nitrik Asit kullanılır. Bu sebeple de ürünün fiyatını bu kimyasalların fiyatları da etkiler. Bu kimyasalların fiyatları yükseldikçe ürünün fiyatı da yükselir. Ayrıca ürünün fiyatı kullanılacağı alana göre de değişkenlik göstermektedir. Örneğin tarım ve metal sektöründe kullanılan ürünlerde fiyatlar çok daha farklıdır. Ürünün kalitesi ve daha birçok önemli unsur fiyatını doğal olarak etkilemektedir. Bu ürünün birçok farklı sektörde etkin olarak kullanılması firmaların elinde bulunan stokların kısa sürede tükenmesine neden olmaktadır. Yine bu durumda fiyatı etkileyen önemli bir unsur olmaktadır.
Sodyum Molibdat fiyatı ve bu ürünü satın almak için bizleri takip edebilirsiniz. Bu ürünü kullanacağınız alana göre satın alabilir ve rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kaliteli ve güvenilir kimyasallar için bizleri tercih edebilirsiniz. Bu ürün ve çok daha fazlası için en uygun adreslerden biri olmaktayız.