Tri Etanol Amin

TRİ ETANOL AMİN
Kimyasal formülü C6H15NO3 olan Tri Etanol Amin yapışkan bir yapıya sahip organik bir kimyasal bileşimdir. TEA kısaltması ile de bilinen bu bileşik hem tersiyer amin hem de triol olmaktadır. Alkol grubu içinde de yer alan bu bileşim güçlü bir baz olmaktadır. Genel olarak renksiz olan bu madde bazı bileşimler sebebi ile daha sarı renkte görünebilmektedir. Tri Etanol Amin nedir ve hangi alanlarda sıklıkla kullanılır bahsetmek istiyoruz.
Tri Etanol Amin Nedir?
Amonyak ile Etilen Oksitin reaksiyona girmesi ile üretilen bu kimyasal madde birçok önemli alanda kullanılan kimyasal bir bileşimdir. Hem endüstriyel alanlarda hem de tüketiciler için üretilen ürünlerde sıklıkla bu maddeye rastlanır. İçeriği sayesinde bu kimyasal bileşim sıklıkla kozmetik ürünler de karşımıza çıkar. Bu maddenin kullanımı ve saklanması özen ve dikkat gerektirir. Bu nedenle de bu maddeyi kullanacak olan kişilerin dikkatli olması gerekir. Bunun yanı sıra bu tarz kimyasal bileşimler, diğer bileşimler ile reaksiyona girdiğinde tehlikeli durumlara yol açabilir. Bu nedenle de yine kişilerin dikkatli olması gerekir. Mutlaka bu madde ile uğraşırken koruyucu ürün kullanması gerekmektedir.
Tri Etanol Amin Hangi Alanlarda Kullanılır?
Birçok önemli alanda rahatlıkla kullanılabilen Tri Etanol Amin kimyasal bileşim hakkında sizlere daha fazla bilgi vermek istiyoruz. Öncelikle bu maddenin hangi alanlarda kullanıldığı hakkında bilgi vermek istiyoruz. Şöyle ki;
• Çimento klinkeri yapımında organik katkı maddesi olarak kullanılır. Bu maddenin öğütülme işlemi sırasında birçok önemli konuda görev alarak öğütme işlemini kolaylaştırır.
• Eczacılık alanında kullanılır. Özellikle kulak kirlerinin götürülmesinde kullanılan damlaların üretiminde kullanılır.
• Kozmetik alanında birçok temizleyici, cilt kremleri ve sütler içinde kullanılır. Cilde zararı olmayacak dozda bu madde eklenir.
• Sulu çözeltilerde, alüminyum iyonlarının kompleks oluşturmasında ajan görevi görür.
• Temizlik malzemelerinde bu madde fazlası ile kullanılır.
Tri Etanol Amin fiyatı ve bu maddenin kullanımına ilişkin olarak detaylı bilgi almak istiyorsanız bizleri takip edebilirsiniz. Ayrıca genel olarak bilgi almak için bizler ile iletişime de geçebilirsiniz. Sizlere kimyasala ilişkin daha detaylı bilgi verebiliriz.